RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Mata pelajaran : Bahasa Melayu
Masa :
7.40-8.50 pagi (1 jam 10 minit)
Kelas :
1 Abu Ubaidah
Bil. Pelajar : 35 orang
Tema/Tajuk : Penggunaan
Internet
Sub Tajuk : Kebaikan dan Keburukan Internet
Hasil Pembelajaran : Selepas
pengajaran, pelajar dapat:
1. Domain Kognitif
i.
Membaca
petikan dengan sebutan dan intonasi yang betul
ii.
Memberikan
makna perkataan sekurang-kurangnya sebanyak lima perkataan
iii.
Menjawab
sekurang-kurangnya sepuluh soalan pemahaman tentang kebaikan dan keburukan
internet dengan betul
2. Domain Afektif
i.
-
3. Domain Psikomotor
ii.
Menggunakan
internet dengan betul
Media/ABM :
Komputer riba, lembaran kerja, teks petikan
Nilai : Kerjasama, keyakinan diri
Kemahiran : Kemahiran berfikir,
bertutur dengan yakin di hadapan umum
Kaedah /Strategi : Kaedah Masteri
Pengetahuan Sedia ada: Pelajar
pernah menggunakan komputer untuk mencari maklumat menggunakan aplikasi
internet
AKTIVITI RANCANGAN HARIAN
RPH
|
||||
Langkah/Masa
|
Isi Pelajaran/
Kandungan
|
Aktiviti Pengajaran & Pembelajaran
|
Catatan (Nilai/ABM/KBKK/
Kaedah)
|
|
Set Induksi
(5 minit)
|
-Tayangan gambar mengenai internet
-Bersoal jawab tentang tayangan gambar tersebut
|
1.
Guru menayangkan tayangan
cerita dan iklan tentang internet
2.
Guru menyoal tentang
penggunaan internet dalam kehidupan seharian murid-murid
|
1.
Murid menonton tayangan
tersebut
2.
Murid menjawab secara lisan
pertanyaan guru
|
Strategi/teknik:
Penyoalan seluruh kelas
KBKK:
Mengecam
Menjana idea
ABM: Komputer riba
|
Langkah 1
Pengembangan
(30 minit)
|
-Mengedar petikan karangan
(Kebaikan dan Keburukan Penggunaan Internet)
|
3.
Guru mengedarkan petikan dan
meminta murid membaca secara senyap
4.
Guru membaca petikan dengan
sebutan dan intonasi yang betul
5.
Guru memilih murid-murid secara
rawak untuk membaca petikan dengan sebutan dan intonasi yang betul
|
3.
Murid membaca petikan secara
senyap
4.
Murid memberi perhatian dan mendengar dengan
teliti
5.
Murid membaca petikan dengan
sebutan dan intonasi yang betul sambil dibantu oleh guru
|
Strategi/teknik:
Membaca secara kelas dan individu
ABM:
Petikan Teks
|
Langkah 2
Pengukuhan
(10 minit)
|
-Soal jawab secara lisan
|
6.
Guru membahagikan
murid-murid kepada lima kumpulan untuk perbincangan
7.
Guru meminta murid
memberikan makna beberapa perkataan yang telah digariskan yang terdapat dalam
teks
|
6.
Murid-murid membentuk
kumpulan mengikut arahan guru
7.
Murid berbincang dalam
kumpulan untuk memberi makna perkataan yang terdapat dalam teks
|
KBKK:
Menjana idea
Menghubung kait
Strategi:
Perbincangan dalam kumpulan
ABM:
Petikan Teks
Nilai: Kerjasama
|
Langkah 3
Penilaian
(20 Minit)
|
Menjawab soalan pemahaman
|
8.
Guru mengedarkan lembaran
kerja dan bersoal jawab tentang soalan pemahaman
|
8.
Murid menjawab soalan
pemahaman secara lisan dan bertulis dengan bantuan guru
|
ABM: Lembaran Kerja
|
Penutup
(5 minit)
|
Rumusan isi pelajaran
|
9.
Guru menyoal semula tentang
apa yang telah dipelajari dan apakah nilai yang terdapat dalam petikan
|
9.
Murid mendengar dan menjawab
secara lisan
|
|
Yuk Merapat Best Betting Online Hanya Di AREATOTO
ReplyDeleteDalam 1 Userid Dapat Bermain Semua Permainan
Yang Ada :
TARUHAN BOLA - LIVE CASINO - SABUNG AYAM - TOGEL ONLINE ( Tanpa Batas Invest )
Sekedar Nonton Bola ,
Jika Tidak Pasang Taruhan , Mana Seru , Pasangkan Taruhan Anda Di areatoto
Minimal Deposit Rp 20.000 Dan Withdraw Rp.50.000
Proses Deposit Dan Withdraw ( EXPRES ) Super Cepat
Anda Akan Di Layani Dengan Customer Service Yang Ramah
Website Online 24Jam/Setiap Hariny